Kom-in-de-Orgelkas(t)-dag 13 september 2025

  • 29 juli 2025
  • 1 min leestijd

Op 13 september 2025 is het weer Open Monumentendag en Nationale Orgeldag. Op deze dag wordt wederom de succesvolle “Kom-in-de-Orgelkas(t)-dag” georganiseerd in de Grote Kerk in Den Haag

Het grote Metzler-orgel zal dan voor iedereen, groot en klein, toegankelijk zijn:

  • De speeltafel kan in groepjes worden bezocht, waar organist Ben van Oosten gastheer is op “zijn” orgel en je zelf kunt ervaren hoe zo’n orgel bespeeld wordt;
  • Er wordt uitleg gegeven hoe een pijporgel werkt, maar natuurlijk ook hoe het klinkt in al zijn mogelijkheden.

Kortom een mooie middag voor iedereen, jong en oud, die wel eens willen weten hoe dat geweldige instrument eigenlijk bespeeld wordt, hoe het klinkt en hoe het werkt.

De ‘Kom-in-de-(orgel)kas(t)-dag’ Grote Kerk wordt gehouden op zaterdag 13 september van 13:00 tot 16:00 uur in de Grote Kerk en gaat vooraf aan het Internationaal Orgelfestival Grote Kerk Den Haag, dat gehouden wordt op 23, 25 en 27 september. Met orgelconcerten door befaamde organisten uit binnen- en buitenland.

De “Kom-in-de-(orgel)kas(t)-dag” Grote Kerk wordt gegeven i.s.m. het Haags Orgel Kontakt