Hero de Boer Nieuwe Voorzitter HOK

  • 3 maart 2011
  • 2 min leestijd

Na ruim anderhalf jaar is de vacature voor voorzitter van het HOK eindelijk vervuld.

Sinds september 2009 werd het voorzitterschap tijdelijk waargenomen door secretaris Henk Barnhard. Aan deze interimperiode, die op den duur zwaar werd, is nu een einde gekomen met de benoeming van een nieuwe voorzitter in de persoon van H.E.L. (Hero) de Boer.

Hero de Boer is in het dagelijks leven medicus, verbonden aan het AMC te Amsterdam, en daarnaast een fervent organist en musicus. Het HOK-bestuur is verheugd dat hij tijd kan vrijmaken om in deze belangrijke functie het bestuur te versterken en zo bij te dragen aan de orgelcultuur in de Haagse binnenstad.

Naast een nieuwe voorzitter heeft het HOK-bestuur de afgelopen periode ook Nigel Lamb mogen verwelkomen, die zich met name zal bezighouden met het HOK-kinderproject, en Patrick Pranger, die sinds januari tot het bestuur is toegetreden.

In een tijd waarin veel zaken lijken te veranderen en cultuur en educatie politiek gezien geen ‘hot items’ lijken te zijn, is het van belang dat het HOK zich sterk maakt voor een doorgaande en hoogwaardige orgelcultuur in de Haagse binnenstad.

Vanzelfsprekendheden blijken minder vanzelfsprekend dan voorheen. Nieuwe mogelijkheden moeten worden onderzocht en, waar wenselijk, ingebed. Nieuwe uitdagingen dienen zich aan en vragen om een plaats. Fondsenwerving zal, meer dan in het verleden, een belangrijke rol moeten spelen. Voorlichting en educatie, met name gericht op de jeugd, verdienen alle aandacht.

Dit zijn stuk voor stuk onderwerpen die veel inzet van het bestuur vragen. Daarvoor is voldoende menskracht noodzakelijk. Het bestuur is dan ook verheugd over de vervulling van deze lang bestaande vacature en de uitbreiding van de bestuursbezetting.

Vanaf deze plaats wens ik Hero, Nigel en Patrick veel plezier met hun werkzaamheden binnen het HOK-bestuur en een vruchtbare en, wie weet, langdurige samenwerking.

Henk Barnhard
secretaris HOK