Haagse Orgelmiddag zaterdag 17 oktober 2026

  • 9 september 2026
  • 2 min leestijd

Haagse Orgelmiddag met  muziek van Johann Sebastian Bach in de Lutherse Kerk en Maurice Duruflé in de St. Jacobus de Meerdere Kerk.
Het Haags Orgel Kontakt (HOK) organiseert op 17 oktober a.s. een Haagse Orgelmiddag met twee bijzondere concerten in het centrum van Den Haag.
Op het programma staan twee top-locaties met twee heel verschillende klankwerelden: de barok van J.S. Bach en werken van Maurice Duruflé, die zijn inspiratie opdeed in de gregoriaanse traditie.

De middag begint in de Lutherse Kerk aan de Lutherse Burgwal daar geven organisten Aarnoud de Groen en Bert den Hertog een concert geheel gewijd aan Johann Sebastian Bach.
Zij bespelen het monumentale Bätz-orgel uit 1762, een van de mooiste Bach-orgels van Den Haag.

Aanvang: 15.30 uur
Locatie: Lutherse Kerk, Lutherse Burgwal 9, Den Haag

De middag wordt vervolgd in St. Jacobus de Meerdere Kerk door Susanna Veerman & Wim Does. In de St. Jacobus de Meerdere Kerk aan de Parkstraat klinkt het verstilde en hemelse werk van Maurice Duruflé.
Hoofdorganiste Susanna Veerman en organist Wim Does en een projectkoor brengen samen muziek van Maurice  Duruflé, waaronder de Messe cum jubilo, opus 11 en orgelwerken gebaseerd op gregoriaanse thema’s. Zij bespelen het grote Adema / Maarschalkerweerd-orgel uit 1890 (III/P, 57 registers), dat bij uitstek geschikt is voor de Frans-romantische klank van Duruflé.

Aanvang: 16.00 uur
Locatie: St. Jacobus de Meerdere Kerk, Parkstraat 65A, Den Haag

Toegang voor deze dag is vrij (Collecte bij de uitgang warm aanbevolen)

Binnenkort te beleven
Kalender
oktober 2026
M D W D V Z Z
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
test